All News about Business and Marketing.

 • Yazılarım

  Türkçe Eğitiminde Animasyon Kullanımı.

  Küçük büyük hepimiz çizgi filmleri severiz.Çocukluğumuzda sabahları erkenden uyanıp çizgi filmlerin başlamasını beklemeyen yoktur. Renkli bir dünyanın içindeki eğlenceli, komik çizgi kahramanların maceralarını izlerken onlarla bizde aynı macerayı yaşarız. İzlerken vaktin nasıl geçtiğini bilmeyiz.

  Türkçe derslerinde öğrencilerin içinde yer aldığı öğretici çizgi filmler hem derse olan ilgiyi canlı tutacak hemde öğrencinin eğlenirken kendiliğinden öğrenmesini sağlayacaktır.

 • Yazılarım

  Sabrın Yetiştirdiği Güller

  Bazı sabahlar uyanmak istemezsiniz, hayatın size yaptığı haksızlıklar omuzlarınıza ağır gelir. Uğrunda mücadele ettiğiniz şeylerin karşılığını alamadığınızı ve dünyanın hiç de adil bir yer olmadığını düşünürsünüz. Büyük zorluklarla kazandığınız üniversitede okuyup mezun olduğunuzda, mesleğinize bir türlü başlayamamanın ve insanlara bunun sizin suçunuz olmadığını anlatamamanın rahatsızlığını içinizde bir yerlerde en acı şekliyle hissedersiniz. William Sheakspir’in: ’’Hayatta en zor şey de insanın kendi kendini teselli etmek zorunda kalmasıdır.’’ Dediği gibi sizi anlamayanların içinde her mağlubiyetinizde kendi kendinizi teselli ederken bulursunuz...

  Devamını Okumak için

 • Events

  Cennetteki “Sevinç Sarayı’na, ancak çocukIarı sevindirenIer girer.

  Çocukları iyi yapmanın en iyi yolu onları sevmektir, demiş İrlandalı yazar Oscar Wilde. Tertemiz, masum kalplerinde sizden bekledikleri bir parça sevgidir onların.Kalpleri ıslak bir çimento gibi siz ne iz bırakırsanız bir ömür o izi taşırlar.

  Bu sebeple onlara davranışlarınıza özen göstermeniz gerekir. Kalpleri o kadar içtendir ki küstüklerini sizden asla saklamazlar tüm duyguları berraktır, ne maske takarlar size olan tavırlarında ne de duygularını saklarlar. Çocuk olmak kirli dünyada kar tanesi gibi bembeyaz olmak demektir.

 • Türkçe Eğitiminde Animasyon Kullanımı.
 • Sabrın Yetiştirdiği Güller
 • Cennetteki “Sevinç Sarayı’na, ancak çocukIarı sevindirenIer girer.
Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code

        Bazı sabahlar uyanmak istemezsiniz, hayatın size yaptığı haksızlıklar omuzlarınıza ağır gelir. Uğrunda mücadele ettiğiniz şeylerin karşılığını alamadığınızı ve dünyanın hiç de adil bir yer olmadığını düşünürsünüz. Büyük zorluklarla kazandığınız üniversitede okuyup mezun olduğunuzda, mesleğinize bir türlü başlayamamanın ve insanlara bunun sizin suçunuz olmadığını anlatamamanın rahatsızlığını içinizde bir yerlerde en acı şekliyle hissedersiniz. William Sheakspir’in: ’’Hayatta en zor şey de insanın kendi kendini teselli etmek zorunda kalmasıdır.’’ Dediği gibi sizi anlamayanların içinde her mağlubiyetinizde kendi kendinizi teselli ederken bulursunuz.

       Varoluş amacınızı sorguladığınız bu tür zamanlarda Allah duymanızı istediği cümleleri, tozlu raflardaki kitapların satırlarında karşınıza çıkarır. Sanki vazgeçme kulum der gibidir. Kimi zaman size Rudyar KİPLİNG’in ‘’Eğer’’ isimli şiiri ile seslenir: Eğer sana kimse güvenmezken sen kendine güvenir ve onların güvenmemesini de umursamazsan; Eğer beklemesini bilir ve beklemekten de yorulmazsan veya hakkında yalan söylenir de sen yalanla karşılıkta bulunmazsan, ya da senden nefret edilir de kendini nefrete kaptırmazsan, Eğer tüm gücü tükenmiş yorgun bedenini işine yaramaya zorlayabilirsen ve kendinde ‘dayan’ diyen bir iradeden başka bir güç kalmadığı zaman dayanabilirsen Eğer bir dakikanın altmış saniyesini çalışarak geçirirsen Dünyada içindeki her şey de senin olur. Daha da fazlası Adam Olursun OĞLUM. Kurduğunuz hayallerin gerçek olmayacağını düşündüğünüz de Paul AUSTER’ın ’’Hayallerinizin peşinden koşun bir gün mutlaka yorulacaklardır.’’ cümlesini fısıldar kulağınıza.Elinizde çantanızla ücretli öğretmenlik yaptığınız okuldan, 4 Km ötedeki durağa yetişmek için yağmurlu bir havada üstünüz başınız sırılsıklam olmuş, takım elbisenizin paçaları çamur içinde bir tarlanın ortasında koşarken aklınıza inşirah suresi gelir. ‘’Muhakkak ki zorlukla birlikte bir kolaylık vardır.’’ Ne çamuru düşünürsünüz ne yorgunluğu ne de sırılsıklam oluşunuzu. O an düşündüğünüz tek şey bir gün bu zorlukların geride kalacağı ve hayalini kurduğunuz her şeye kavuşacağınızdır. Amacınız bir öğretmen olarak yaşadığınız ülkeyi gül bahçesine çevirecek güller, yeni nesiller, yetiştirmek ise tüm zorluklara rağmen vazgeçmezsiniz.

       Ben kendi gül bahçemin kokusunu yedi yıl sonra kadrolu olarak atandığım Yozgat’ın Kadıgüllü köyünde içime çektim. Yedi yıl boyunca atanırken yaşadığım her zorluğun başlarda lanetim olduğunu düşünüyordum ama sonrasında bir şeyi fark ettim. Lanetim olarak düşündüğüm her şey aslında, öğretmen olarak fazlasını yapabilmem için bana verilmiş en büyük hediyeydi ve bu hediye sayesinde öğrencilerime vazgeçmemeleri yönünde, yaşayacakları zorluklarda onlara yol gösterebiliyorum. 

 

 • Eğlenerek öğreneceksiniz

  Eğlenerek öğreneceksiniz

  Farklı ve eğlenceli bir ders deneyimine hazır olun.

 • Öğrencilerime Özel Çizgi Filmler

  Öğrencilerime Özel Çizgi Filmler

  Onların mutlu olması, eğlenerek öğrenmesi için yaptığım küçük klipleri izleyebilirsiniz

 • İlgi Çekici Slaytlar

  İlgi Çekici Slaytlar

  Birbirinden eğlenceli, ilgi çekici slaytlar.

 • Developing new concepts

  Developing new concepts

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur mus.

 • Conference essentials

  Conference essentials

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur mus.

Çalışma Adresimiz

Türkçe Dersinde Yenilikçi Yaklaşımlar Yaratıcı Fikirler Atölyesi, Yozgat / Merkez.